XONE YACHT

Xone Yacht,3 farklı lokasyonda (İstanbul- Göcek-Malta) faaliyet gösteren, IYT Worldwide Yatçılık Eğitim Programı’nı uygulayan ve IYT Worldwide Yatçılık Eğitmeni yetiştirme yetkisine sahip Türkiye’deki tek ve tüm Akdeniz’deki 3 okuldan biridir.

Xone Yacht aynı zamanda Göcek bölgesinde Charter (Yat Kiralama) hizmeti vermekte, şirketlere yönelik kurumsal eğitimler ve aktiviteler organize etmektedir.

yelken okulu, yelken egitimi, yelken kursu, iyt kaptanlik ehliyeti, iyt motoryat ehliyeti , iyt yatçilik eğitimi, yelken kursu, fethiye yelken kursu, marmaris yelken eğitimi, antalya yelken okulu,fethiye yelken okulu, marmaris yelken eğitimi,

EKİBİMİZ

EĞİTMEN ANTRENÖRLERİ

Levent Baktır

Hem ticari yat hem de süper yat endüstrisinde mükemmel deneyime sahip usta bir denizcidir. Kariyerinde Filo Sorumlusu, Süper Yat Yenileme projelerinde Proje Müdürü ve daha sonra Palmarina Bodrum Genel Müdürlüğü yapmıştır. Aynı zamanda Xone Superyacht Group’un kurucusudur.

EĞİTMENLER

Mehmet Erem

Yelkene ortaokul yaşlarında İstanbul Yelken Kulübü’nde lisanslı sporcu olarak başladı. Üniversite yıllarında çeşitli kulüplerde yelken eğitmeni ve antrenörü olarak görev yaptı. 2004 yılından beri Yatçılık konusunda çeşitli düzeylerde eğitim verdi, çeşitli görsel ve yazılı eserler yayınladı. 2014 yılından beri TÜYEP eğitmeni ve kuruluşundan beri DADD’ın Eğitim Koordinatörü olan Mehmet aynı zamanda Profesyonel Yat Kaptanıdır.

Mert Demircan

Denizciliğe çoçukluk yıllarında kayıklarla başladı. Yelkenli teknelerle üniversite yıllarında tanıştı. Sportif katamaranlarda kazanılan tecrübelerle beraber yelkenli yatçılığa gezi amaçlı başladı. 20 sene Ege ve Akdeniz’de Yelkenli Yatlarda geçen zaman sonrasında gezi yatçılığı tutkusu haline dönüştü. Farklı deniz ve coğrafya şartlarını tanımak amacıyla İngiltere, Fransa ve Manş Denizi bölgesinde gel-git olan sularda da ileri seviye yelken eğitimlerine katıldı. IYT Yachtmaster Instructor olan Mert ayni zamanda hem TUYEP YY5 Yelkenli Yatçılık eğitmeni hem de RYA Yachmaster Offshore ve 150 GT Yat Kaptanı belgesine de sahiptir.

Gökhan Bayramoğlu

Hobi 16 Sportif Sınıfı teknelerde Eski Dünya Şampiyonu olan Gökhan, hem Fransa’da hem de Türkiye’de yelken ve rüzgar sörfü eğitmeni olarak çalıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olup, birkaç yıl yelken yarışlarında eğitmen olarak yarıştı ve eğitim programlarını yönetti. Aynı zamanda Xone Racing Team’in de aktif bir üyesidir.


Kerem Ertörer

Yelkenli teknelerle lisede kurucularından biri olduğu yelken kulübünde tanıştı. Üniversiteye girdikten sonra Türkiye’de bulunan çeşitli yelken okullarında eğitmen olarak çalıştı. Yurtiçi ve yurtdışında yelkenli gezi organizasyonlarında kaptanlık yaptı. Genç yaşta başladığı eğitmenlik serüvenin yanı sıra Ege ve Akdeniz’de gerçekleştirdiği uzun seyahatlerle tecrübelenen Kerem, Türkiye’de düzenlenen Yat Yarışlarında aktif olarak yarışan lisanslı bir sporcudur.

OFİS

Serra Bağrıaçık

2019 yılında İstanbul Kadir Has Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında yelkenciliğe başladı ve yelken kulübüne katıldı. 5 yıl KHAS Üniversitesi Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Üniversite adına yelken yarışlarında yarışan Serra, hala aktif bir yelken yarışçısıdır. Öğrenci olarak AK Yatırım ve PSL Elektronik’te staj yaptı ve 2019 yılında deniz bilimlerinde kariyerine devam etmeye karar vererek Xone Yacht’ta çalışmaya başladı.