Uluslararası Filo Kaptanlığı Eğitimi (IYT Flotilla Skipper) kaptan olabilmek için gerekli bilgi ve tecrübeyi arttırmaya yarayan 5 günlük bir kurstur.

           

Bir filoya katılarak kaptanlık yapmak, charter deneyiminizi arttırmanın en keyifli ve eğlenceli yoludur. Bir yelkenli tekne filosuyla bir rota oluşturabilir, VHF kanallarının kapsama bölgesinde ve görüş alanı içerisinde lider bir tekne kaptanı eşliğinde teknenizi kullanabilirsiniz. Gün içerisinde rotanızı tamamladıktan sonra, hava kararmadan önce bütün tekneler marina ve koy içerisinde bağlanmış veya demirlemiş olmalıdır. Kısaca, filolar uygun hava koşulları ve görüş mesafesi olduğu sürece kıyıya yakın olmak koşuluyla seyirlerini gerçekleştirebilirler. Gün içerisinde filo olarak bir sahilde barbekü veya akşam yemeği yiyerek birbirleriyle deneyimlerini paylaşırlar. Böylelikle herkes kendi teknesinde olma özgürlüğünü yakalarken aynı zamanda bir sosyal çevre edinmiş olurlar.

 Uluslararası Filo Kaptanlığı (IYT Flotilla Skipper) eğitimine katılan kişilerin bu eğitimden önce Yatçılığa Giriş & Uluslararası Mürettebat Eğitimi ile Deniz İletişimi Eğitimi (VHF-SRC)’ni tamamlaması gerekmektedir.

 Xone Yacht aracılığıyla Uluslararası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanlığı (IYT Bareboat Skipper) eğitimini başarıyla tamamlayan herkes gerekli koşulları sağlamaları durumunda Avrupa Birliği ülkelerinde maksimum 24m’lik yelkenli tekne kullanabilmek için geçerli olan Uluslararası Yeterlilik Belgesi ICC 24M’yi almaya hak kazanır.

SERTİFİKA YETERLİLİKLERİ

    • Maksimum 78 ft /24 metre boyutlarında bir yat kullanabilirsiniz.
    • Kıyıya en fazla 20 deniz mili uzakta olabilirsiniz.
    •   Gündüz saatlerinde, uygun hava ve deniz koşullarında geçerlidir.

     

    Uluslararası Filo Kaptanlığı (IYT Flotilla Skipper) eğitimi teorik bakımdan Uluslararası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanlığı (IYT Bareboat Skipper) eğitimiyle aynıdır, ancak bir filo içerisinde kaptanlık yapmak deneyim kazanmanın en güvenli ve faydalı yoludur. Uluslararası Gezi Sınıfı Tekne Kaptanlığı’na geçmek için denizde 10 gün geçirmek ve 200 deniz mili kat etmek yeterlidir.

İLETİŞİM FORMU

Bu eğitim/aktivite hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum.

Eğitimlerimiz